S-817B32AY-Z2-U
ABLIC Inc.
Producto No:
S-817B32AY-Z2-U
Paquete:
TO-92-3
Descripción:
IC REG LINEAR 3.2V 50MA TO92-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Control Features -
Series S-817
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V
Voltage Dropout (Max) 0.41V @ 10mA