S-8354D33MC-JUST2G
ABLIC Inc.
Producto No:
S-8354D33MC-JUST2G
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG BOOST 3.3V 300MA SOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA (Switch)
Output Configuration Positive
Topology Boost
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-23-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.9V
Series -
Function Step-Up
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 50kHz
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V