S-8520A25MC-AVKT2G
ABLIC Inc.
Producto No:
S-8520A25MC-AVKT2G
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG CTRLR BUCK SOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Serial Interfaces -
Output Type Transistor Driver
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Clock Sync No
Supplier Device Package SOT-23-5
Number of Outputs 1
Duty Cycle (Max) 100%
Function Step-Down
Control Features Enable
Series -
Output Phases 1
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 180kHz
Mfr ABLIC Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.5V ~ 10V