S-T111B44MC-OHDTFG
ABLIC Inc.
Producto No:
S-T111B44MC-OHDTFG
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG LINEAR 4.4V 150MA SOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 80dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 90 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-T111
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.4V
Voltage Dropout (Max) 0.26V @ 100mA