S4KW12C-6N
Semtech Corporation
Producto No:
S4KW12C-6N
Descripción:
DIODE GEN PURP 12KV 12A MODULE
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 2 µs
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 12000 V
Series -
Package / Case Module
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 12 V @ 12 A
Mfr Semtech Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 12000 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 12A