Hogar / SCRs / S6010NS2RP
minImg
S6010NS2RP
Littelfuse Inc.
Producto No:
S6010NS2RP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
TO-263 (D²Pak)
Descripción:
SCR 600V 10A TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Off State (Max) 5 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 6 mA
SCR Type Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800 mV
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 µA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 6.4 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 83A, 100A