Hogar / Diode Arrays / SB30H150CT-1E3/45
minImg
SB30H150CT-1E3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SB30H150CT-1E3/45
Paquete:
TO-262AA
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO262
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-262AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 150 V
Series -
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C