SE10DLG-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SE10DLG-M3/I
Paquete:
TO-263AC (SMPD)
Descripción:
DIODE GEN PURP 400V 3.6A TO263AC
En stock : 4000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 280 ns
Capacitance @ Vr, F 70pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AC (SMPD)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 400 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 3.6A