Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
SFW4R-5STE9LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN CIC BOTTOM 4POS 1MM R/A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Actuator Color | - |
| Mating Cycles | - |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Finish | Tin |
| Height Above Board | 0.106" (2.70mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector/Contact Type | Contacts, Bottom |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Cable End Type | Tapered |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions | 4 |
| Contact Finish Thickness | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Series | SFW-R |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Housing Color | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Flat Flex Type | CIC |
| Base Product Number | SFW4R |
| Actuator Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |