Hogar / Single IGBTs / SGF23N60UFDM1TU
minImg
SGF23N60UFDM1TU
onsemi
Producto No:
SGF23N60UFDM1TU
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-3PF
Descripción:
IGBT 600V 23A 75W TO3PF
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 300V, 12A, 23Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Switching Energy 115µJ (on), 135µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 23 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 17ns/60ns
Supplier Device Package TO-3PF
Current - Collector Pulsed (Icm) 92 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.6V @ 15V, 12A
Package / Case TO-3P-3 Full Pack
Gate Charge 49 nC
Power - Max 75 W