Hogar / Single IGBTs / SGW25N120FKSA1
minImg
SGW25N120FKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
SGW25N120FKSA1
Paquete:
PG-TO247-3-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT 1200V 46A 313W TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 800V, 25A, 22Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 3.7mJ
Current - Collector (Ic) (Max) 46 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 45ns/730ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 84 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.6V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 225 nC
Power - Max 313 W