SH150S-1.20-38
Amgis, LLC
Producto No:
SH150S-1.20-38
Fabricante:
Amgis, LLC
Descripción:
FIXED IND 38UH 1.2A 100 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.337" (8.55mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.559" L x 0.551" W (14.20mm x 14.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm
Inductance 38 µH