SH150T-0.20-118
Amgis, LLC
Producto No:
SH150T-0.20-118
Descripción:
FIXED IND 118UH 200MA 1.8 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm
Inductance 118 µH