APEM Inc.
Producto No:
SH6G131AKK2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
SWITCH THUMB BCD 0.1A 40V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$17.0145
$17.0145
10
$16.24025
$162.4025
30
$14.771236
$443.13708
80
$12.7604
$1020.832
230
$11.600364
$2668.08372
440
$10.749658
$4729.84952
950
$9.976311
$9477.49545
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| End Caps | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Display Characters - Height | 0.122" (3.10mm) |
| Termination Style | PC Pin |
| Housing Material | Polyphenylene Oxide (PPO) |
| Color | Black |
| Actuator Type | Pushwheel |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 14.20mm x 6.00mm |
| Read Out | 0 ~ 9 |
| Contact Finish | Gold |
| Depth Behind Flange | 17.20mm |
| Section Width | 0.236" (6.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | SH6 |
| Number of Sections | 1 |
| Output Code | BCD |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | APEM Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Contact Rating @ Voltage | 0.1A @ 40VAC/DC |
| Base Product Number | SH6G131 |