SI2300DS-T1-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SI2300DS-T1-GE3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
SOT-23-3 (TO-236)
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 3.6A SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 320 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 10 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 68mOhm @ 2.9A, 4.5V
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Vgs(th) (Max) @ Id 1.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 1.1W (Ta), 1.7W (Tc)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.6A (Tc)
Vgs (Max) ±12V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 2.5V, 4.5V