SI4100DY-T1-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SI4100DY-T1-GE3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 6.8A 8SO
En stock : 5380
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 600 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 20 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 63mOhm @ 4.4A, 10V
Supplier Device Package 8-SOIC
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 6W (Tc)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6.8A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V