SI4154DY-T1-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SI4154DY-T1-GE3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 36A 8SO
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4230 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 105 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.3mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package 8-SOIC
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.5W (Ta), 7.8W (Tc)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 36A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V