SI7900AEDN-T1-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SI7900AEDN-T1-GE3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
PowerPAK® 1212-8 Dual
Descripción:
MOSFET 2N-CH 20V 6A PPAK 1212-8
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Drain
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds -
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 16nC @ 4.5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 26mOhm @ 8.5A, 4.5V
Supplier Device Package PowerPAK® 1212-8 Dual
Vgs(th) (Max) @ Id 900mV @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
Series TrenchFET®
Package / Case PowerPAK® 1212-8 Dual
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 1.5W
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6A