SIHA125N60EF-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SIHA125N60EF-GE3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
TO-220 Full Pack
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 11A TO220
En stock : 997
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1533 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 125mOhm @ 12A, 10V
Supplier Device Package TO-220 Full Pack
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series EF
Power Dissipation (Max) 179W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V