SIHH180N60E-T1-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SIHH180N60E-T1-GE3
Paquete:
PowerPAK® 8 x 8
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 19A PPAK 8 X 8
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1085 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 33 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 180mOhm @ 9.5A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® 8 x 8
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series E
Power Dissipation (Max) 114W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 19A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V