SIHJ10N60E-T1-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SIHJ10N60E-T1-GE3
Paquete:
PowerPAK® SO-8
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 10A PPAK SO-8
En stock : 67
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 784 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 50 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 360mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® SO-8
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series E
Power Dissipation (Max) 89W (Tc)
Package / Case PowerPAK® SO-8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V