SIHK155N60E-T1-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SIHK155N60E-T1-GE3
Paquete:
PowerPAK®10 x 12
Descripción:
E SERIES POWER MOSFET POWERPAK 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1514 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 36 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 155mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK®10 x 12
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series E
Power Dissipation (Max) 156W (Tc)
Package / Case 8-PowerBSFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 19A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V