SIHP12N65E-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SIHP12N65E-GE3
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 12A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1224 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 70 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 380mOhm @ 6A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series -
Power Dissipation (Max) 156W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V