SKMU300-400
SMC Diode Solutions
Producto No:
SKMU300-400
Paquete:
SOT-227
Descripción:
DIODE ULTRAFAST RECTIFIER 400V 3
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-227
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 400 V
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.35 V @ 150 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Box
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300A (DC)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C