Hogar / Single IGBTs / SKW20N60HSFKSA1
minImg
SKW20N60HSFKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
SKW20N60HSFKSA1
Paquete:
PG-TO247-3-1
Descripción:
IGBT 600V 36A 178W TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 20A, 16Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 130 ns
Switching Energy 690µJ
Current - Collector (Ic) (Max) 36 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 18ns/207ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 80 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.15V @ 15V, 20A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 100 nC
Power - Max 178 W