SMA1EZ250D5HE3-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SMA1EZ250D5HE3-TP
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 190 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 250 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 2000 Ohms