SMAC25-100G-RC
Allied Components International
Producto No:
SMAC25-100G-RC
Descripción:
100nH 2% SMD Air core Inductor
En stock : 15
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 2
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 100 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.190" L x 0.150" W (4.83mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.3mOhm Max
Inductance 100 nH
Series -
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.2GHz