SMAZ7V5-13
Diodes Incorporated
Producto No:
SMAZ7V5-13
Descripción:
DIODE ZENER 7.5V 1W SMA
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 5 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2 Ohms