SPA11N80C3XKSA2
Infineon Technologies
Producto No:
SPA11N80C3XKSA2
Paquete:
PG-TO220-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 800V 11A TO220-3
En stock : 311
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1600 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 85 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 450mOhm @ 7.1A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.9V @ 680µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Series CoolMOS™
Power Dissipation (Max) 34W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Isolated Tab
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V