SPD15P10PLGBTMA1
Infineon Technologies
Producto No:
SPD15P10PLGBTMA1
Paquete:
PG-TO252-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET P-CH 100V 15A TO252-3
En stock : 8595
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1490 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 62 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 200mOhm @ 11.3A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1.54mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series SIPMOS®
Power Dissipation (Max) 128W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V