SPD50N03S207GBTMA1
Infineon Technologies
Producto No:
SPD50N03S207GBTMA1
Paquete:
PG-TO252-3
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 50A TO252-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2170 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 46.5 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.3mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 85µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 136W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V