SPD50P03LGXT
Infineon Technologies
Producto No:
SPD50P03LGXT
Paquete:
PG-TO252-5
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET P-CH 30V 50A TO252-5
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6880 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 126 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-5
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS®-P
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V