SPP80P06PBKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
SPP80P06PBKSA1
Paquete:
PG-TO220-3
Descripción:
MOSFET P-CH 60V 80A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5033 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 173 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 23mOhm @ 64A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 5.5mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series SIPMOS®
Power Dissipation (Max) 340W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V