SQJA20EP-T1_BE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SQJA20EP-T1_BE3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
PowerPAK® SO-8
Descripción:
N-CHANNEL 200-V (D-S) 175C MOSFE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1300 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 27 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 50mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® SO-8
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 68W (Tc)
Package / Case PowerPAK® SO-8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22.5A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7.5V, 10V