SQM200N04-1M7L_GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SQM200N04-1M7L_GE3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
TO-263-7
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 200A TO263-7
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11168 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 291 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.7mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-263-7
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 375W (Tc)
Package / Case TO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 200A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V