SRA20100H
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
SRA20100H
Paquete:
TO-220AC
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO220AC
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-2
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 920 mV @ 20 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 20A