Hogar / Single Diodes / SS12P3L-M3/87A
minImg
SS12P3L-M3/87A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SS12P3L-M3/87A
Paquete:
TO-277A (SMPC)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 30V 12A TO277A
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 930pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 30 V
Series eSMP®
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 560 mV @ 12 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 12A