STB100NF03L-03-1
STMicroelectronics
Producto No:
STB100NF03L-03-1
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
I2PAK
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 100A I2PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6200 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 88 nC @ 5 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.2mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package I2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series STripFET™ III
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V