STD20NF10T4
STMicroelectronics
Producto No:
STD20NF10T4
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
DPAK
Descripción:
MOSFET N CH 100V 25A DPAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1200 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 45mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package DPAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series STripFET™ II
Power Dissipation (Max) 85W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V