STD38NH02LT4
STMicroelectronics
Producto No:
STD38NH02LT4
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
DPAK
Descripción:
MOSFET N-CH 24V 38A DPAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1070 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 24 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 13.5mOhm @ 19A, 10V
Supplier Device Package DPAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 24 V
Series STripFET™ III
Power Dissipation (Max) 40W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 38A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V