STF11NM65N
STMicroelectronics
Producto No:
STF11NM65N
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
TO-220FP
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 11A TO220FP
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 800 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 29 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 455mOhm @ 5.5A, 10V
Supplier Device Package TO-220FP
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series MDmesh™ II
Power Dissipation (Max) 25W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V