Hogar / Single IGBTs / STGB10NC60HDT4
minImg
STGB10NC60HDT4
STMicroelectronics
Producto No:
STGB10NC60HDT4
Descripción:
IGBT 600V 20A 65W D2PAK
En stock : 886
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 390V, 5A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 22 ns
Switching Energy 31.8µJ (on), 95µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 20 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 14.2ns/72ns
Supplier Device Package D2PAK
Current - Collector Pulsed (Icm) 30 A
Series PowerMESH™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 5A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 19.2 nC
Power - Max 65 W