STGD10HF60KD
STMicroelectronics
Producto No:
STGD10HF60KD
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
DPAK
Descripción:
IGBT 600V 10A DPAK
En stock : 3868
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 5A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Switching Energy 45µJ (on), 105µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 18 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 9.5ns/87ns
Supplier Device Package DPAK
Current - Collector Pulsed (Icm) 30 A
Series Automotive, AEC-Q101
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.75V @ 15V, 5A
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Gate Charge 23 nC
Power - Max 62.5 W