Hogar / Single IGBTs / STGD10NC60SDT4
minImg
STGD10NC60SDT4
STMicroelectronics
Producto No:
STGD10NC60SDT4
Descripción:
IGBT 600V 18A 60W DPAK
En stock : 1964
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 390V, 5A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 22 ns
Switching Energy 60µJ (on), 340µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 18 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 19ns/160ns
Supplier Device Package DPAK
Current - Collector Pulsed (Icm) 25 A
Series PowerMESH™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.65V @ 15V, 5A
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Gate Charge 18 nC
Power - Max 60 W