STGD25N36LZAG
STMicroelectronics
Producto No:
STGD25N36LZAG
Paquete:
D-PAK (TO-252)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DISCRETE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Logic
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 25 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 350 V
Td (on/off) @ 25°C 1.1µs/7.4µs
Supplier Device Package D-PAK (TO-252)
Current - Collector Pulsed (Icm) 50 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.25V @ 4V, 6A
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Gate Charge 25.7 nC
Power - Max 150 W