STGFW80V60F
STMicroelectronics
Producto No:
STGFW80V60F
Descripción:
IGBT 600V 120A 79W TO-3PF
En stock : 193
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 80A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 1.8mJ (on), 1mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 120 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 60ns/220ns
Supplier Device Package TO-3PF
Current - Collector Pulsed (Icm) 240 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 80A
Package / Case TO-3P-3 Full Pack
Gate Charge 448 nC
Power - Max 79 W