Hogar / Single IGBTs / STGH30H65DFB-2AG
minImg
STGH30H65DFB-2AG
STMicroelectronics
Producto No:
STGH30H65DFB-2AG
Paquete:
H2Pak-2
Descripción:
AUTOMOTIVE-GRADE TRENCH GATE FIE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 28 ns
Switching Energy 555µJ (on), 300µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 24ns/170ns
Supplier Device Package H2Pak-2
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series Automotive, AEC-Q101
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 30A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 155 nC
Power - Max 260 W