STGW25M120DF3
STMicroelectronics
Producto No:
STGW25M120DF3
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
IGBT 1200V 50A 375W
En stock : 356
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 25A, 15Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 265 ns
Switching Energy 850µJ (on), 1.3mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 28ns/150ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 100 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 85 nC
Power - Max 375 W