STGW30H65FB
STMicroelectronics
Producto No:
STGW30H65FB
Paquete:
TO-247
Descripción:
IGBT 650V 30A 260W TO-247
En stock : 524
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 151µJ (on), 293µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 37ns/146ns
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 120 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 149 nC
Power - Max 260 W