Hogar / Single IGBTs / STGWA25H120DF2
minImg
STGWA25H120DF2
STMicroelectronics
Producto No:
STGWA25H120DF2
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
IGBT HB 1200V 25A HS TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 25A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 303 ns
Switching Energy 600µJ (on), 700µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 29ns/130ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 100 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.6V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 100 nC
Power - Max 375 W